Ak ste si len prednedávnom kúpili vlastné bývanie, pravdepodobne ste už hľadali na internete inšpirácie, ako si zariadiť obývací priestor, kuchyňu, ale aj spálňu. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať konkrétne spálni. Ako si teda zariadiť spálňu, aby ste sa v nej cítili príjemne?

Vyberajte kvalitnú posteľ

Na začiatok si spravte prieskum medzi nábytkárskymi obchodmi. Takmer v každom môžete nájsť laminátové postele, ktoré sú zaujímavé najmä svojimi nízkymi cenami. Odporúčame vám ale investovať skôr do kvalitných masívnych postelí, ktoré sú veľmi pevné aj po rokoch pravidelného používania. Jedinou nevýhodou masívnych postelí je najmä ich vysoká cena. Keď si to však prepočítate, v konečnom dôsledku sa vám táto investícia oplatí. Či už si vyberiete skôr lacnejšie návliečky ako tie drahšie, na tom nebude až tak záležať. S pribúdajúcim vekom si však začnete uvedomovať, že kúpa kvalitnej postele vám stála za to, najmä kvôli vášmu zdravotnému stavu.

Vstavané skrine a komody

Čo sa týka úložných priestorov, najideálnejšou voľbou bude pre vás vstavaná skriňa s posuvným systémom a komoda, do ktorej budete ukladať ponožky, spodné prádlo a menšie doplnky. Nesmiete zabúdať, že okrem oblečenia a obuvi potrebujete uskladniť aj svoje bavlnené obliečky. Podľa rozmerov miestnosti si dajte vyrobiť vstavanú skriňu na mieru.

Doplnky

Doplnky vyberajte podľa svojej fantázie, ale pozor, musia ladiť s nábytkom. Ak máte menšiu spálňu, v žiadnom prípade nepoužívajte doplnky v tmavých odtieňoch. Priestor by opticky zmenšili. Prírodné farby, ale aj motívy sú momentálne in.