Základná starostlivosť o zuby prebieha doma – pravidelné čistenie. Okrem toho, že tým znižujeme riziko vzniku zubného kazu a problémov so zubami, čistenie zubov má aj estetickú stránku. Kto si čistí zuby, ten ich má biele. Alebo nie?

Mnohí to určite poznáte – čistíte si zuby pravidelne, ale dokonalo biele ich nemáte. Problém bude v tom, že bez ohľadu na to, akú zubnú pastu používate, pasta je neúčinná v prípade zafarbenia zubov pod sklovinou. Pasty totižto pôsobia len na povrchu zubov.

Ani pravidelné čistenie nemusí zaručiť biele zuby

Ak ani vo vašom prípade zubné pasty nestačia na to, aby ste mali dokonalo žiarivé biele zuby, je potrebné účinnejšie bielenie zubov. Znamená to, že musíte podstúpiť ambulantné bielenie? Vôbec nie, zuby si môžete účinne vybieliť aj doma.

Neexperimentuje a vsaďte na overený produkt

Na bielenie zubov doma nájdete na internete množstvo domácich receptov. Dáme vám jednu radu – vyhnite sa im! Bielenie zubov je citlivý proces a ak si nechcete narobiť zbytočné problémy a zároveň nechcete navštíviť zubného lekára a absolvovať ambulantné bielenie, mali by ste použiť produkt, ktorý používa rovnaké ingrediencie aké sa používajú v zubných ambulanciách.

Takýmto produktom sú overené bieliace pásiky, ktoré ľudia bezpečne a úspešne používajú už roky. Ak máte svoj chrup v poriadku, ich použitie je maximálne bezpečné a samozrejme, naozaj aj efektívne.

Samozrejmosťou je používanie bieliacich pásikov podľa návodu a pre väčšiu účinnosť je vhodné ak počas takejto bieliacej „kúry“ budete dodržiavať takzvanú bielu diétu. Ide o vyhýbanie sa určitým potravinám, ktoré spôsobujú zafarbenie zubov – patrí sem napríklad káva, čučoriedky, cvikla a tiež fajčeniu, keďže cigarety majú veľký vplyv na žltkasté zafarbenie zubov. Autor: ShotPrime, Foto: Shutterstock