Ako sa účinne zahriať v zime?

Zimné obdobie pomaličky, ale isto klope na dvere a už sa môžeme „tešiť“ na sychravé počasie, silný vietor, čľapkanicu či sneh. Počasie je však vec, ktorú neovplyvníme a jediné, čo ovplyvniť môžeme, je náš vlastný postoj k aktuálnym meteorologickým podmienkam.

Preto je fajn si spestriť život aj za chladných jesenných dní a taktiež sa dobre a teplo obliekať, aby sme sa vyhli nádcham, chrípkam či angínam. Aby vám bolo aj v zime teplo a príjemne, nemusíte hneď kupovať drahé oblečenie v obchodoch. Občas stačí kúpiť si tzv. metráž, čiže kus látky a z nej si vyrobiť pekné zimné oblečenie. Je to príjemná oddychová aktivita, a povedzme si úprimne, tzv. „urob si sám“ oblečenie má skrátka niečo do seba. 

Softshell ideálnym materiálom na zimu

Perfektným materiálom na výrobu hand-made oblečenia je softshell. Je to látka vhodná pre tých, ktorí radi trávia čas vonku aj v zime. Softshell je totiž priedušný, do istej miery nepremokavý a taktiež veľmi dobre odoláva vetru. Tento materiál vytvára perfektnú tepelnú izoláciu a taktiež vás chráni pred tým, že by ste počas dažďa na zimnej prechádzke či túre premokli a prechladli. Je vhodný ako pre dospelých, tak aj pre deti. V súčasnosti si môžete kúpiť softshell vo forme metráže a sami si z neho môžete ušiť nohavice, overaly či zimné bundy. 

Klasická teplákovina osvedčenou voľbou

Najmä do jesenného počasia, typického teplotou oscilujúcou od desať do pätnásť stupňov celzia, sa perfektne hodí oblečenie z teplákoviny. Ak totiž na jeseň i v zime nie je tak chladno, tak je nezmysel, aby ste nosili zimné veci. Spotíte sa, na vzduchu vás prefúkne a na chorobu máte zarobené. V tomto je teplákovina zlatou strednou cestou, pretože jednak zahreje, ale zároveň je vzdušná a príjemná na nosenie. 

Urobte si sami

Ako sme už spomenuli v úvode článku, zimné oblečenie nemusíte nutne kupovať v obchode. Ako relax na dlhé jesenné a zimné večery si môžete zvoliť čas strávený pri šití a výrobe vlastného hand-made oblečenia pre vás či vašu rodinu. Vo forme tzv. metráže si už dnes viete zakúpiť ako softshell, tak aj teplákovinu.