S pribúdajúcimi rokmi nám na tvári pribúdajú vrásky a vlasy začnú šedivieť. Napriek tomu, že dnes máme možnosť vybrať si z rôznych kozmetických centier, mnohé ženy vedia, že prirodzenosť je tá najkrajšia. Aby sme sa však mohli v stredných rokoch pochváliť krásnou a hlavne zdravou pleťou a zdravými vlasmi, je potrebné nezanedbávať starostlivosť o ne. Ako sa správne starať o pokožku a vlasy?

Pokožka

Aby ste zvolili správnu starostlivosť o pokožku, je potrebné zistiť, aký typ pleti máte. Podľa toho si budete vyberať aj pleťové krémy. Poznáme tieto typy pleti – citlivá, suchá, zmiešaná, náchylná k podráždeniu a mastná. Citlivá pleť reaguje na všetko, čiže môže byť buď extrémne suchá, svrbivá, alebo aj podráždená. Suchá pleť je napnutá, zrohovatená a najviac jej vadí, keď je vonku extrémna zima a veterno. Pri zmiešanej pleti máte pokožku naraz mastnú, ale aj suchú. Napríklad na lícach môže byť pleť extrémne vysušená, no čelo môže byť mastné.

Keď už budete vedieť, aký typ pleti máte, ľahšie sa vám budú vyberať krémy na tvár a telové mlieka. Pravidelná hydratácia pleti je základ v každom veku. Čo myslíte, prečo mamičky po každom kúpaní dôkladne vynatierajú telíčko malého bábätka? Pri nepravidelnej hydratácii vám začne pokožka praskať, je náchylnejšia na infekciu. Ak vám lekár potvrdí atopický ekzém, na hydratáciu je potrebné používať emolienciá. Sú to prípravky, ktoré kožu zmäkčia, zvláčnia, ale čo je najdôležitejšie, dokážu v nej udržať vodu. Nezabúdajme na to, že koža je bariérou, ktorá nás chráni pred poškodením vonkajšími vplyvmi a práve preto si zaslúži neustálu pozornosť.

V letných mesiacoch používajte kvalitné ochranné opaľovacie krémy s vyššími UV faktormi, krémy (chladivé gély) po opaľovaní a ak sa vám podarí spáliť, tak aj chladivé peny na popáleniny, ktoré bežne kúpite v lekárni. Pokožka na tvári je vystavovaná nepriazniam počasia, preto majte doma nočný vyživujúci krém, denný krém a organický za studena lisovaný olej, ktorý udržiava pleť zdravú a sviežu.

Vlasy

Niektoré ženy sa môžu popýšiť krásnymi hustými vlasmi, niektoré sú rady aj za tie vlasy, ktoré majú. Starostlivosť o korunu krásy spočíva vo výžive a výbere správnych prípravkov na umývanie. Výživa a regenerácia vlasov spočíva v používaní kvalitných prípravkov bez parabénov, ktoré ničia štruktúru vlasu a tým aj celú korunu krásy. Ak sa vám vlasy lámu, používajte mlieko na suché a lámavé vlasy. Ak si vlasy žehlíte, používajte spreje, ktoré vám jednoducho a bezpečne zabezpečia vyžehlenie vlasov.

Zdravie vlasov vám zabezpečia aj kvalitné kondicionéry, ktoré by sme mali používať pri každom umývaní vlasov. Vhodnými prípravkami, ktoré vlasom poskytnú výživu, sú prípravky, ktoré obsahujú argánový olej. Dodáva vlasom potrebné vitamíny, silu a pružnosť. Aby ale boli vlasy zdravé, odporúča sa každého pol roka zájsť ku kaderníčke a nechať svoje vlasy podstrihnúť.