Veľký samostatný šatník je snom takmer každej ženy. Nie každá si ho však môže dopriať a tak mnohým ženám musí stačiť väčšia či menšia šatníková skriňa.

Menšia šatníková skriňa sa na prvý pohľad môže zdať ako problém – obzvlášť ak milujete módu a máte väčšie množstvo oblečenia, pre ktoré potrebujete nájsť dostatok priestoru, no v skutočnosti to vôbec problémom nemusí byť.

Ak máte málo miesta, sezónne oblečenie dajte bokom

Základom je mať systém, podľa ktorého si oblečenie, ale aj doplnky ako kvalitné kožené kabelky a podobne, roztriedite a uložíte. Môže to byť podľa sezóny, podľa typu oblečenia, podľa príležitosti či dokonca podľa obľúbenosti. Delenie oblečenia podľa sezóny je ideálne, ak máte menšiu šatníkovú skriňu, do ktorej sa nezmestí všetko oblečenie. Samozrejme za predpokladu, ak máte niekde priestor, kam odložíte oblečenie, ktoré práve nenosíte.

Delenie oblečenia podľa typu, príležitosti či obľúbenosti

V prípade, že chcete (a hlavne môžete) mať všetko či aspoň väčšinu oblečenia uloženého v šatníkovej skrini, máte voľnejšiu ruku pri rozhodovaní sa, ako uložiť svoje oblečenie. Oblečenie si môžete rozdeliť podľa typu. Nohavice spolu, blúzky spolu, kardigany spolu a tak ďalej. Tieto jednotlivé kategórie potom rozdeľte podľa farieb – od najtmavších, po najsvetlejšie. Keď si budete chcieť vybrať konkrétny typ oblečenia, budete presne vedieť, kde ho hľadať.

Ak bežne striedate rôzne druhy oblečenia podľa príležitosti, môžete si rozdeliť oblečenie aj takýmto spôsobom. Zvlášť dáte formálne kúsky, ktoré nosíte napríklad do práce, pokiaľ dodržiavate určitý dresscode a zvlášť dáte neformálne oblečenie na voľný čas. Samozrejme, takýchto kategórii môže byť viac, napríklad môžete mať pohromade uložené športové oblečenie do posilňovne a podobne. To platí aj pri doplnkoch, napríklad ak máte viacero červených dámskych peňaženiek.

A na záver ešte delenie podľa obľúbenosti. Ak niektoré kúsky nosievate pravidelnejšie ako iné, uložte si ich tak, aby ste ich mali vždy „na dosah ruky“. Nebudete tak musieť napríklad obľúbený top „loviť“ niekde zo zadnej časti skrine. Do najnedostupnejších poličiek si dajte oblečenie, ktoré si obliekate výnimočne, len pri naozaj špeciálnych príležitostiach. Autor: New Africa, Foto: Shutterstock