Aby ste vytvorili harmonický domov, je výber správneho nábytku mimoriadne dôležitý. Nábytok totiž spĺňa dve funkcie – praktickú a estetickú. Či už sú to skrine na oblečenie, poličky na knihy, posteľ, stoličky, všetko by malo dobre spĺňať svoju funkciu, a zároveň odrážať vašu osobnosť a dušu celej rodiny.

Ak chceme, aby nám nábytok vydržal roky, je treba poriadne zvážiť jeho kvalitu a dizajn. Výber nového nábytku je príjemnou záležitosťou, ktorá určite každého baví. Napĺňa nás vzrušením, keď si predstavujeme náš vynovený domov. Najskôr by ste si mali ujasniť, čo potrebujete. Zariaďujete celý byt nanovo, alebo potrebujete vymeniť iba niektoré kúsky? Pred výberom si treba dôkladne pomerať miestnosti, vrátane výšky stropov, vzdialeností od okien a dverí. Porozmýšľajte aké činnosti v danej miestnosti robíte. Vyberte si štýl zariadenia, ktorý by vás vystihoval. V dnešnej dobe si môžete vybrať naozaj akýkoľvek štýl – jednoduchý, klasický, moderný, industriálny, vidiecky – taký aký sa vám najviac páči. Napríklad:

Jednoduchý štýl

Myslite na jednoduchosť, pohodlnosť a funkčnosť. Izby by mali byť priestranné a dobre upravené s bezvzorovými výrobkami a dekoračnými doplnkami. Jednoduchý interiér sa zvyčajne vzťahuje na domov s čistými, ostrými líniami, jednoduchou farebnou paletou a použitím materiálov, ktoré môžu zahŕňať kov, sklo a oceľ.

Klasický štýl

Klasický interiérový dizajn možno nazvať aj nadčasovým a niekto ho môže označiť za tradičný. Vzhľad je štruktúrovaný a vyvážený, bohatý na doplnky, textúru a povrchové úpravy. Často sa spája so staršími generáciami, ale dobre sa v ňom budú cítiť aj mladé rodiny. Jednotlivé prvky a dekorácie si môžete zaobstarať aj na blšom trhu. Nezabudnite na hrubé orientálne koberce, obrazy a zrkadlá v pozlátených rámoch, strapce na závesoch.

Provensálsky štýl

Keď nám napadne Provensálsko, okamžite si vybavíme vôňu levanduľových polí a krásu jedinečnej krajiny. Provensálsky štýl sa vyznačuje sviežim a neskutočne pohodlným štýlom. Patria sem pastelové farby, veľmi ľahké, takmer beztiažové závesy, elegantný svetlý, často biely nábytok, svetlé podlahy, čerstvé kvety, kvetinové vzory, veľa ozdobných predmetov vyrobených z porcelánu, keramiky a látky. Použite čo najviac textilu – vankúše, koberčeky, prehozy, či ručne vyrábané dekorácie z jemných látok, ktoré sa do interiéru hodia.

Rustikálny štýl

Je inšpirovaný exteriérom a kombináciou štýlov dizajnu vidieka a priemyselného interiéru, kladie dôraz na prírodné a zvetrané povrchové úpravy, surové drevo, kameň a kožu. Kombinuje drôtené svietidlá inšpirované priemyselným odvetvím a jedinečné kožené kreslá

Retro štýl nábytku

Retro štýl sa nevzťahuje na niektorú konkrétnu dobu, má prvky z art deco 30-tych rokov, ako aj z fluorescenčných 60-rokov – všetko od lávových lámp až po chrómové stoličky. Využíva spojenie oblých aj hranatých tvarov.

Bohémsky štýl

V bohémskom štýle sa vyskytujú vrstvy vzoru, textúry a farby. Neexistujú tu žiadne pravidlá, základom je, že je uvoľnený a osobný. Je spojený s umením, hudbou, literatúrou. Nábytok si vyberáte len pre vlastné potešenie, nie aby ste urobili dojem. Doplnky predstavujú spomienky, suveníry z ciest.

Katalóg nábytku s užitočnými radami

Ak si dostatočne neveríte, a obávate sa, že by ste mohli svoj domov zariadiť nevkusne, môžete využiť služby interiérového dizajnéra. Kvalifikovaný odborník dokáže váš domov alebo byt zariadiť perfektne, a s prihliadnutím na váš vkus a osobnosť. Treba si však uvedomiť, že jeho služby sú ďalšou položkou v rozpočte. Či už si zariaďujete celé izby, alebo hľadáte iba niekoľko doplnkov, stojí za to pozrieť si katalóg nábytku NÁŠDOMOV. Nájdete tu veľké množstvo zaujímavých kusov nábytku, bytových doplnkov a dekorácií, spotrebiče, vybavenie kuchyne, produkty pre deti a mnoho ďalšieho, čo je pre domov dôležité. Tovar je prehľadne zoradený do kategórií. Môžete ho vyhľadávať podľa materiálu, výrobcu, farby, účelu použitia. Na webe tiež nájdete magazín, ktorá obsahuje mnohé články s užitočnými tipmi ako si zariadiť domov, rady ako sa starať o domácnosť, praktické porovnania domácich spotrebičov.