Zažili sme už dve letá po vypuknutí pandémie. Hoci cez leto boli opatrenia podstatne voľnejšie a dalo sa relatívne bez problémov odísť na dovolenku aj do zahraničia, množstvo ľudí sa zo zdravotných dôvodov radšej rozhodlo stráviť dovolenku doma.

Aj obava z preplnených dovolenkových destinácii počas pandémie spopularizovala pergoly. Tí, ktorí majú rodinný dom s terasou, mali v takomto prístupe výhodu. A často ušetrené financie, ktoré by inak minuli na rodinnú dovolenku pri mori a využili ich na obohatenie si zážitku z posedenia na terase.

A tak sa populárnym riešením stali pergoly. Tie totiž naozaj dokážu posunúť posedenie na terase na novú úroveň. A hlavne vďaka nim môžete na terase tráviť viac času a nebude vás tak veľmi obmedzovať počasie. Obzvlášť so špičkovými bioklimatickými hliníkovými pergolami.

Brzdí vás rozpočet? Zatieniť terasu môžete aj inak

Avšak je tu jedna vec, ktorú majú asi všetky druhy pergol spoločnú. Rozhodne to nie je lacná záležitosť. Ono ani lacné pergoly, ktoré majú látkovú strechu a ovládajú sa manuálne, nie sú niečím, do čoho by bežný človek investoval peniaze len tak bez rozmyslu.

Podstatne lacnejšou alternatívou môžu byť slnečné plachty. Lacné však v tomto prípadne rozhodne neznamená nekvalitné. So slnečnými plachtami, ktoré sa vyrábajú z kvalitných materiálov, rovnakých ako jachtárske plachty, získate kvalitu za skutočne výhodnú cenu.

Okrem toho si budete môcť vybrať druh látky a farbu presne podľa vašich predstáv, takže súlad s dizajnom vášho domu máte zaručený. A neplatí ani to, že slnečné plachty sú úplne zafixované. Dômyselné naklápacie mechanizmy v stĺpikoch plachty umožňujú tieň posúvať podľa pohybov slnka. Autor: Evannovostro, FOTO: Shutterstock.com