V súčasnej dobe inovácií a efektívnych systémov je veľmi jednoduché vyberať. V oblasti vykurovania domu a bytu to platí dvojnásobne. Môžeme si vybrať podlahové vykurovanie, zvoliť sálavý systém či inštalovať ekologické vykurovanie peletkami, no veľmi obľúbený je aj krb.

Pokojne si môžeme povedať, že vďaka krbu sa dá vykúriť celá domácnosť a pritom vám navodí príjemnú atmosféru. Toto asi ako argument celkom stačiť nebude, preto si pozrieme tie základné vlastnosti, ktoré by vás o výhodnosti krbu mali určite presvedčiť.

  1. Systém dokonalého využitia tepelnej energie

Krb dnes už dávno nie je len klasickou murovanou stavbou, ktorá sa v predstavách viacerých ľudí spája s tehlovým lemom. Dnešné moderné postupy výroby samotných krbov, krbových kachlí a vložiek sú naozaj dokonale prepracovaným a uceleným systémom, ktorý ma za cieľ čo najlepšie využitie tepla v danej miestnosti a celom dome. Jednotlivé prieduchy dokážu takúto energiu rozviesť do každej jednej miestnosti a vďaka palivu, ktoré sa pri tomto spôsobe vykurovania používa je to aj cenovo dostupné a ekologické riešenie.

  1. Dizajn a podmanivá atmosféra krbu

Krb je okrem iného aj veľmi praktickým doplnkom do interiéru, ktorý sa dokáže s vašimi emóciami naozaj vyhrať. Pokiaľ ide o samotný vzhľad a výber vhodného typu, existuje v súčasnej ponuke niekoľko druhov. Okrem krbu je to samozrejme aj jeho obklad a nutné krbové náradie. Veľmi často sa pri obklade dbá aj na funkčnosť, a preto sa ten tehlový umiestňuje aj pred krbovú vložku, čo zabraňuje vypadávaniu popola.

  1. Vysoký výkon

Asi najzákladnejšou výhodou je, že krb je zariadenie, ktoré vám nezaberie príliš veľa miesta, je prístupné a so správnym vykurovacím systémom môžete dosiahnuť vysoký výkon. Vykurovacia schopnosť týchto telies je meraná objemom priestoru, ktorý je schopný daný krb a krbová vložka vyhriať. V našich podmienkach sa najčastejšie vyrábajú krby, ktoré majú výkon od 10 kW do 12 kW. Pri špeciálnych krbových vložkách je výkon samozrejme oveľa vyšší v rozmedzí do 30 kW. Pri výbere však nesmiete zabudnúť na celkovú veľkosť vykurovaného priestoru a samozrejme aj dostupnosť paliva, ktoré bude slúžiť ako spoľahlivý zdroj.