Akýkoľvek zdravotný problém zamáva s našou psychikou. Ak sa jedná o psychicky menej odolné povahy, tie zdravotné problémy zvládajú podstatne ťažšie a komplikujú im život.

Hovorí sa, že práve muži znášajú zdravotné problémy podstatne horšie. Keď sa ale jedná o zdravotný problém, ktorý zasahuje do intímneho života muža, o to horšie znáša tieto problémy. Väčšinou sa jedná o problémy s erekciou.

Erektilná dysfunkcia

Keď muž nemôže dosiahnuť erekciu, odborne sa tomu hovorí erektilná dysfunkcia, komplikuje to nielen jeho intímny život, ale aj vzťah s partnerkou. Erektilná dysfunkcia trápi väčšinu mužov po štyridsiatke, ale čoraz viac sa začínajú objavovať prípady, keď sa erektilná dysfunkcia začína objavovať aj u mladších mužov. Jedno je však isté, keď sa objaví erektilná dysfunkcia, objavia sa aj výčitky voči sebe samému, ale aj zo strany partnerky. Mnoho mužov tento problém veľakrát zatajuje, čo potom môže viesť k hádkam vo vzťahu a k obmedzeniu intímneho života vo všeobecnosti.

Odhaľte príčiny

Ak chcete celý tento proces zvládnuť, v prvom rade je potrebné odhaliť príčiny problémov s erekciou. Keď zistíte, čo môže spôsobovať problémy s erekciou, vtedy môžete podniknúť potrebné kroky na odstránenie problémov s erekciou. Medzi hlavné príčiny môže patriť nezdravé stravovanie (obezita), fajčenie, alkohol, málo pohybu, stres, ale aj iné pridružené ochorenia či napríklad lieky. Skúste hľadať príčiny a vyskúšajte upraviť hlavne svoje stravovanie. Uvidíte, zmeny pocítite takmer okamžite.

Zvládnite problémy s erekciou bez problémov. Odporúčame vám priznať si problém a priznať ho aj pred partnerkou. Dôležitá je úprava jedálneho lístka a životného štýlu, ktorá vám pomôže nielen s erekciou, ale aj s inými ochoreniami a zdravotnými problémami, ktoré vás trápia. Vyhýbajte sa stresovým situáciám. Aj silný duševný podnet, ktorý obmedzí muža sústrediť sa na sex, môže byť príčina problémov s erekciou. Autor: Kaspars Grinvalds, Foto: Shutterstock.com