Je fajn, že dnes už nemusíme chodiť do zahraničia aby sme si vychutnali atmosféru dobrého penziónu alebo hotela. Kvalitné zariadenia, ktoré sú oázou pokoja a pohodlia, nájdete nielen vo vychýrených turistických strediskách, ale aj na miestach, kde to málokto očakáva. Jedným z nich je Jánošíkov dvor

 

„Na Slovensku existuje veľa hotelov, ktorých majitelia si dajú záležať na dobrom pocite hostí a personál pre vás urobí prvé i posledné. Na stránkach nášho časopisu vám tie najlepšie predstavíme aby ste si mohli v pohodlí svojho domova vybrať ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje. A nielen to, dúfame, že pekne zariadené interiéry budú aj inšpiráciou pre vaše bývanie.“

Ružena Škulecová

 

Cestou – necestou

Už len cesta do Zázrivej, kde sa Jánošikov dvor nachádza, sľubovala žážitok a oddych v jedinečnom prostredí pod hrebeňmi Malého a Veľkého Rozsutca. Spoločný areál sa skladá z troch štýlových dreveníc – penziónu u Juraja s reštauráciou a samostatných dreveníc Anička a Štefan.

Lepšie ako doma

Unikátne dobové drevenice Anička a Štefan, zachovávajúce pôvodný ráz slovenskej ľudovej architektúry sú zariadené originálnym dreveným nábytkom a dekoráciami od ľudových umelcov z okolia. Súčasťou oboch dreveníc je kuchyňa a spoločenská miestnosť s pohodlným posedením. Ubytovanie má svoje čaro, a ponúka dokonca aj to, čo mnohí nemajú doma – U Aničky sa nachádza romantická izba s krbom, v drevenici U Štefana umelecká galéria!

 

Citát:

Všetci sú tu vítaní a hýčkaní. Sme rodinný penzión a tešíme sa z vašej radosti a spokojnosti. Príjemný pobyt v „sne“. 

Juraj Málik, majiteľ

 

 

Gurmánske špeciality

V penzióne U Juraja v štýlovej haluškárni alebo v Jánošíkovej krčme určite ochutnajte

niektoré z typických slovenských jedál s autentickými názvami. Obslúžia vás milé slečny v kroji a ku symbolike prostredia prispieva i terchovská muzika.

 

Atraktívne remeslá

Počas  pobytu v Jánošíkovom dvore sa môžete priučiť výrobe preslávených zázrivských syrových korbáčikov, košíkov alebo sa dozvedieť niečo nové o výrobe zvonkov či histórii nášho pokladu – fujary, ktorá je zaradená do zoznamu UNESCO. Zaujímavé sú aj stretnutia rezbárov, ktorých diela zdobia celý areál.

fujara

Nechajte sa ozmaznávať

Možností, ako tráviť voľný čas je tu neúrekom. Na výlety do okolia vám požičijú bicykle a poradia z niekoľkých turistických trás. Jednou z atrakcií je golfové ihrisko s 18 -timi jamkami. Po pohybových aktivitách vás už bude čakať vyhriata sauna, vírivka, bazén alebo masáže, prípadne si

môžete niečo ugrilovať alebo opiecť na zastrešenom ohnisku.

 

Dukát pre šťastie
Personál penziónu vás bude po celý čas zahrievať pohostinnosťou a starostlivosťou. Potešia vás hoci aj raňajkami do postele a pred odchodom dostane každý hosť korbáčiky na cestu a Jánošíkov dukát pre šťastie.

 

Zaujímavosti v okolí

Oravský zámok – postavený ako orlie hniezdo

Vychylovka – hostorická železnica

Vlkolínec – skanzen ľudovej architektúry

 

Športové aktivity

Aquapark v Dolnom Kubíne

Splavovanie Oravy na raftoch

Jazda na koni alebo štvorkolkách

 

PRIPRAVILA: Ružena Škulecová, FOTO: Jánošíkov dvor