V chladnom období roka máme dostatok voľného času, pretože nemôžeme tráviť toľko času vonku, ako v lete. Ak máte popoludní či večer voľno a neviete čo s ním, využite ho na hand made tvorbu. Čo všetko si môžete doma vyrobiť?

Tričká s vlastnou potlačou

Pekných tričiek nikdy nie je dosť. O to viac si niektoré budete ceniť, ak si vyrobíte tričko s vlastnou potlačou. Musíte si však kúpiť tlačiareň na tričká.Takéto tričká sú skvelým darčekom pre rodinných známych a celkovo pre všetkých členov rodiny. Vytvorte si tričká s vlastnou potlačou. Budete k tomu potrebovať výkonný termolis. Ide o termotransferové lisy, ktoré si môžete kúpiť aj domov a určite ich využijete. Tento lis využíva kombináciu tepla a tlaku.

Hrnčeky s vlastnou potlačou

Okrem tričiek môžete vyrábať aj hrnčeky s vlastnou potlačou. Vlastná potlač na hrnčeky sa dá vytvoriť pomocou termotransferového a sublimačného termolisu na hrnček. Môžete si na hrnčeky dať rodinné fotky, rôzne nápisy, krstné mená či motivačné citáty, ktoré si sami vyberiete a ktoré sa vám páčia. Proces výroby takejto potlače nie je náročný, len treba mať kvalitný termolis na hrnčeky.

Vrecúška a fotoalbumy

Potrebujete vrecúško na sušené bylinky, alebo vrecúško na uloženie drobností? Odporúčame vám ušiť si ho z kvalitnej látky vyrobenej z bavlny či z ľanu. Ak máte šijací stroj, alebo viete pekne šiť ručne, môžete si takéto vrecúška vyrobiť aj sami. Aby však vrecúška nevyzerali nudne, môžete si na ne vyšiť aj výšivky. Takýto hand made výrobok oceníte v kuchyni, aj v skrini. Napríklad vrecúška plnené sušenou levanduľou sú skvelou zbraňou proti moliam. Okrem výroby tričiek, hrnčekov s vlastnou potlačou a vrecúšok si môžete vytvoriť aj rodinný fotoalbum či deťom zo škatúľ vyrobiť rôzne hračky, napríklad garáž pre autá. Autor: Andrey Popov, Foto: Shutterstock.com