Každý z nás túžil mať okrem krásnej majestátnej sedacej súpravy, krásnej kuchynskej linky aj moderne zariadenú kúpeľňu. Tento sen nám mohli prekaziť najmä tieto problémy – nedostatok financií alebo zlé dispozičné riešenie kúpeľne. Osvojte si však tieto pravidlá, ktorými sa riadili viacerí ľudia pri rekonštrukcii, poprípade zariaďovaní kúpeľne.

Porovnávajte kúpeľňové štúdia

Dôležité je, aby ste si vopred prešli kúpeľňové štúdia a zariadenie kúpeľne nenakupovali hneď v prvom. Samozrejme, rozhodovať bude najmä kvalita, zákaznícky servis, ale aj cena. Nesmiete sa však unáhliť, nakoľko rekonštrukcia kúpeľne nepatrí medzi tie najlacnejšie rekonštrukcie v domácnosti. Nikdy neviete, konkrétne kúpeľňové štúdio vám môže poskytnúť výraznú zľavu, ak si okrem sprchové kúta, vane a vodovodných batérii kúpite aj kúpeľňový nábytok. Dajte si spraviť ponuky a až potom sa rozhodnite pre kúpeľňové štúdio.

Namiesto sprchového kúta si dajte vaňu

Sprchové kúty sa stále tešia veľkej popularite. Postupne sa však vracajú aj vane, ktoré síce zaberú viac miesta, ale sú veľmi praktické najmä ak máte malé deti. Vaňu oceníte aj keď väčšinu prádla periete ručne. Vo vani môžete zrelaxovať, zato v sprchovom kúte ani moc nie, teda ak si nekúpite zrovna masážny sprchový kút.

Vyberajte len kvalitný obklad

Okrem vane/ sprchové kúta musíte spozornieť aj pri výbere nadčasového obkladu do kúpeľne. Obklad musí byť esteticky príťažlivý, cenovo prijateľný, nenáročný na údržbu a odolný voči chemickým látkam a škvrnám. Predtým, ako sa rozhodnete kupovať nový obklad do kúpeľne, majte zaznačené rozmery kúpeľne, ale aj umiestnenie nábytku, aby ste nekúpili viac obkladačiek ako potrebujete. Samozrejme, rezervu si nechávajte v prípade, že sa pri presune obkladačiek nejaké poškodia.