Dostupnosť domácich spotrebičov je podstatne lepšia, než tomu bolo pred desiatimi a viac rokmi. V súčasnosti nie je problém kúpiť nový spotrebič v nižšej či vyššej cenovej kategórii. Väčší výber modelov a značiek nahráva predovšetkým spotrebiteľom.

Keď sa porovná kvalita niektorých súčasných domácich spotrebičov s tými, ktoré sa predávali kedysi, je dobré počítať s podstatne menšou životnosťou. Ak však chcete, aby vám spotrebič doma dlho vydržal, môžete namiesto kúpy nového, kúpiť náhradné diely.

Výmena dielu sfunkční spotrebič

Predĺžiť životnosť spotrebičov dokážete výmenou pokazených dielov za kvalitné náhradné diely. Ak máte problémy s ohrievacím telesom v práčke, máte možnosť si objednať náhradné ohrievacie teleso, ktoré vám opäť sfunkční spotrebič, v tomto prípade práčku. Vždy je potrebné prihliadať na značku konkrétneho spotrebiču a samozrejme aj na konkrétny model. Na internete nájdete viacero e-shopov, ktoré predávajú kvalitné náhradné diely do rôznych domácich spotrebičov. Napríklad do práčok, elektrických rúr či mlynčekov na mäso. Odporúčame vám ale výmenu pokazeného dielu za náhradný riešiť s opravárom, ktorý sa tomu rozumie. Postup síce môžete nájsť aj pri samotnom náhradnom diele, avšak pri výmene by sa nemalo nič podceniť. Výmena pokazeného dielu vám sfunkční spotrebič, ktorý dokážete spojazdniť za pár eur. A spotrebič vám môže slúžiť ešte dlhé roky bez výraznejších investícií.

Šetrne k životnému prostrediu

Pokiaľ sa rozhodnete kúpiť si náhradné diely, viete, že šetríte životné prostredie? Práve tým, že budete kupovať náhradné diely a vymieňať ich za pokazené, predídete zbytočnému vyhadzovaniu spotrebičov, ktoré ešte možno sfunkčniť. Mnohí ľudia sú ochotní kúpiť si nový spotrebič len kvôli jednej pokazenej súčiastke. Výmenou súčiastky šetríte životné prostredie a ušetríte aj peniaze na svojom účte. Náhradné diely, napríklad aj čerpadlo do práčky značky Electrolux, sú oproti novému domácemu spotrebiču oveľa lacnejšie a nezaťažia váš rozpočet. Autor: Darkdiamond67, Foto: Shutterstock.com