Bosch predstavuje novinku v sortimente moderných domácich spotrebičov. Od apríla ponúka novú indukčnú varnú dosku, ktorá sa vďaka integrovanému odsávaniu postará aj o čistý vzduch v kuchyni. Spája tie najnovšie technológie z oboch spotrebičov do jedného, šetrí miesto a ponúka maximálnu flexibilitu pri plánovaní kuchyne i následnom varení.

 

Varenie na indukcii je rýchle, jednoduché a bezpečné, navyše ekonomicky úsporné. Teplo sa totiž generuje iba tam, kde je to potrebné: na dne riadu. Nová indukčná varná doska so šírkou 80 cm a s integrovaným odsávaním PXX875D67E navyše ponúka celý rad inovatívnych funkcií, ktoré varenie maximálne uľahčia.

Ak potrebujete variť na väčších panviciach alebo pekáčoch, vďaka FlexZone jednoducho skombinujete varnej zóny do jednej veľkej plochy. S inovatívnou funkciou MoveMode môžete jednoduchým posunom hrnca zmeniť stupeň výkonu. Keď aktivujete funkciu MoveMode, varná plocha sa rozdelí do troch presne nadefinovaných varných zón s rozdielnymi stupňami výkonu. Vpredu tak napríklad pri najvyššom stupni výkonu privediete pokrm do varu, posunutím do strednej časti ho pomaly dovaríte a posunutím dozadu budete teplotu udržiavať pomocou najnižšieho stupňa výkonu. S dokonalým vyprážaním pri správnej teplote pomôže senzor PerfectFry. Rozličné druhy olejov sa totiž začínajú prepaľovať pri rôzne vysokých teplotách a vhodnú úroveň je často náročné udržať. Senzor na smaženie PerfectFry postráži správnu teplotu za vás. Stačí nastaviť požadovaný stupeň teploty podľa toho, či pripravujete vajíčka, palacinky, rezne alebo steaky, a senzor zaistí, že sa všetko perfektne a rovnomerne usmaží. A to bezpečne a bez prepálenia. Dokúpiť môžete aj varný senzor PerfectCook, ktorý spoľahlivo postráži teplotu pri varení, aby vám z hrnca už nikdy nič neušlo.

Varná doska s integrovaným odsávaním odfiltruje výpary z varenia presne tam, kde vznikajú. Výkonná odsávacia jednotka je zapustená priamo do varnej dosky a zaberá vďaka novému dizajnu menej miesta. Vďaka výkonnému motoru EcoSilence Drive™ sa para a dym okamžite odsajú a nedostanú sa ďalej do obytného priestoru. Vysokoúčinný filtračný systém odstraňuje zo vzduchu mastnotu a tuhé častice, navyše úplne automaticky. Senzor PerfectAir neustále monitoruje vzduch a automaticky prispôsobuje úroveň výkonu podľa množstva pary a výparov v kuchyni. Súčasne znižuje hladinu hluku aktiváciou najnižšej potrebnej úrovne odťahu. Po dokončení varenia bude odsávač pár pokračovať v chode, kým sa z kuchynského vzduchu neodstránia všetky vône a para. Indikátor upozorní na potrebu čistenia tukového filtra. Stačí ho vložiť do umývačky riadu a zvoliť program s teplotou nad 50 °C. Vďaka technológii Home Connect je navyše možné dosku prepojiť s aplikáciou v mobilnom telefóne alebo tablete, inšpirovať sa receptami, skontrolovať vzdialene aktuálny stav, alebo sa pozrieť do manuálu a pod.

Kombinácia indukčnej dosky s integrovaným odsávaním ponúka úplne nové možnosti dizajnu kuchyne. Malé priestory vyzerajú bez zavesených odsávačov väčšie a nad dosku možno umiestniť lampu alebo odkladacie plochy. Pri ostrovčekových kuchynských linkách nič nebráni pohľadu do ďalšej obytnej časti. Táto novinka je vhodným riešením aj pre miestnosti so šikmými stropmi. Vďaka kompaktným rozmerom odvetrávacej jednotky možno varnú dosku inštalovať do korpusu štandardných rozmerov, pričom obmedzenie úložného priestoru pod ňou je minimálne. Inštalácia je možná v režime odsávania aj recirkulácie, a to v troch úpravách: neriadená recirkulácia bez potrubia, čiastočne riadená cirkulácia s potrubím a riadená cirkulácia s kompletným potrubím.

Viac na www.bosch-home.com/sk