BEZKÁBLOVÝ VYSÁVAČ Pure F9 od Electroluxu

Už nemusíte hľadať zásuvku a káble sa vám nebudú motať medzi nohami. Na veľtrhu IFA v Berlíne bol 31. augusta prvýkrát predstavený nový vysávač Pure F9 od Electroluxu a naša redakcia mala možnosť hneď ho aj vyskúšať.

Vysávač som netrpezlivo priniesla domov, ale keďže nebol ešte používaný, musela som počkať do druhého dňa, kým sa nabíjal, a tak som si zatiaľ preštudovala návod a obdivovala jeho príťažlivý dizajn. Som si istá, že zákazníci ho nebudú doma skrývať, práve naopak – keď ste pri ňom, doslova máte chuť ho pohladkať, taký je pekný.

Ľahko sa s ním komunikuje aj bez slov

Zloženie nabíjacej stanice, pripojenie k adaptéru ako i fungovanie príslušenstva je veľmi intuitívne. Zručnejší užívatelia ho určite zvládnu aj bez návodu, ale a ak by niečo nebolo jasné, brožúrka s kresbami všetko rýchlo a ľahko vysvetlí.

Poskytne slobodu a nie je hlúpy

Na druhý deň som sa nevedela nabažiť voľnosti, ktorú mi poskytoval. Tento vysávač kombinuje výkon klasického vysávača so slobodou, ktorú ponúka tyčový vysávač. Mohla som s ním lietať z izby do izby, vysávať od dola nahor, využívať ho na všetky typy podláh, kobercov, povysávať matrace a aj záclony. Je múdry, hneď rozoznal materiál a sací výkon prispôsobil povrchu.

Štíhly, vysoký a bystrozraký

Je štíhly, vďaka čomu podlezie aj pod nábytok vyšší ako 10 cm či iné ťažšie dostupné miesta, vysoký – dosiahne až po strop, čo mu umožňuje teleskopické nastavenie a prispôsobivý – aby sa s ním každému dobre vysávalo, môže si ho nastaviť presne na svoju výšku. A aby našiel každú omrvinku, pri vysávaní si pred seba aj svieti LED svetlami!

A viete, čím ma najviac prekvapil? Svojim výkonom a príslušenstvom.

Na jedno nabitie povysával celý byt aj všetky zákutia pomocou bohatého príslušenstva. Flexibilná hadica vysaje každú štrbinku, výsuvná trubica nielenže dosiahne až na skrine či police, ale po nasadení ohybného nástavca odsaje prach aj z ich povrchov. Nástavce s kefkami sa pricucnú na miesta, kde sa spája stena s podlahou i všetky rohy a perfektne ich povysávajú. A keď sa tento nástavec nasadil opačne – zrazu bol k dispozícii ďalší, na ťažko prístupné miesta! No a keď sa táto úzka časť rozložila, premenila sa zasa na nástavec, vhodný napríklad na vysatie zásuviek a iných úzkych priestorov, tak mi bolo jasné, že nejde o nejakú napodobneninu, ale že ten, kto vyvíjal tento vysávač vo švédskej dielni Electroluxu, pri tom aj rozmýšľal.

Aj do auta a chaty

Veľkou výhodu vysávača je, že ho môžete chytiť do ruky (veď neváži ani 4 kg) a preniesť kam chcete. Ľahko si takto povysávate  napríklad auto, chatu alebo iné priestory bez elektriny. Na displeji stále vidíte koľko má ešte sily. Údržba je celkom jednoduchá. Nádoba sa ľahko vyprázdni a použije znova. Nemusíte kupovať žiadne sáčky. Filtre vyčistíte, umyjete a vysušíte. Rovnako aj príslušenstvo a vložíte do základne, kde má každý diel svoje miesto.

Moje hodnotenie                                       5 hviezdičiek

Rozhodne ide o vysávač, ktorý zásadne uľahčí vysávanie v domácnosti ako i na miestach bez elektriny. Okrem toho má veľmi veľa vynikajúcich vlastností a vychytávok, ktoré som spomenula vyššie. Odporučila by som ho skôr do bytov a menších rodinných domov ako do veľkorysejších priestorov, kde by nemusela majiteľom vyhovovať menšia sacia plocha. Osobne by som uvítala menej priehľadnú nádobu na prach a upozornila používateľov na opatrné stláčanie štartovacieho tlačidla, ktoré sa môže po dlhšom používaní a zatláčaní nechtami zničiť.

 

 

 

Ružena Škulecová