Chodby

Vstupná hala je miesto, kde si všetci, ktorí vás navštívia, vytvoria prvý dojem o vašom byte. Dajte si záležať na jej celkovom vzhľade a zariadení.

V predsieni nemusí byť veľa nábytku, jej zariadenie by však malo byť dobre premyslené a funkčné. Počítajte s tým, že tu musí byť miesto na uskladnenie všetkého, čo si po príchode domov vyzlečieme, vyzujeme či pustíme z rúk. Nevyhnutný je teda vešiak na kabáty, botník pre topánky a polica na drobnosti. Niekedy sem musíme uložiť aj kočík alebo bicykel. Napriek tomu môže byť chodba elegantným vstupom a nie neútulným skladiskom všetkého možného.

Chodba

Počítajte…

ChodbyV prvom rade zohľadnite počet členov domácnosti a myslite aj na prípadné návštevy. Ak je vaša predsieň malá, neumiestňujte do nej žiadnu skriňu, ktorá z chodby uberie veľa priestoru. Pre kabáty a kabelky postačia dva rovnaké vešiaky umiestnené pod sebou v rôznych výškach.

Doprajte si komfort

Na sedenie pri obúvaní v malej predsieni zvoľte radšej lavice namiesto kresielok, ktorých výhodou je úložný priestor pod nimi a zabezpečia vám aj väčší poriadok v tejto miestnosti.

Až po strop

Ideálny je nábytok vyrábaný na mieru, ktorý vám umoní využiť celú dĺžku i výšku priestoru a na určené miesta sadne presne na centimeter.

Nafúknite ju!

Na optické zväčšenie priestoru dobre poslúžia svetlé farby, dobré osvetlenie a veľké zrkadlo. Nemusí zaberať celú plochu steny, očakávaný efekt dosiahnete aj vysokým a úzkym modelom s kontrastným rámom. Dobrým tipom pre tmavé predsiene bez prirodzeného svetla je výmena plných dverí za dvere s výplňou zo skla.
Chodby

Koberec alebo podlaha?

V predsieni je podlaha veľmi namáhaná. Najodolnejšia je síce keramická dlažba, ale je studená a šmýka sa. Výber kvalitnej drevenej, prípadne plávajúcej podlahy preto určite neoľutujete. Veľmi útulne a pritom elegantne môže zapôsobiť aj veľkoplošný záťažový koberec, ktorý síce vyžaduje trochu viac starostlivosti, no odvďačí sa vám o poznanie menším chladom i hlukom. Vhodný je aj kusový koberec, ktorý chodbu spestrí a keď zatúžite po zmene, ľahko sa dá nahradiť iným.

 

 

 

 

 

Čo by vo vstupnej hale nemalo chýbať

  • dostatočne veľká skrinka na topánky
  • šatník alebo skriňa na kabáty, čiapky, kabelky a ďalšie doplnky
  • miesto na sedenie
  • veľké zrkadlo
  • vešiaky
  • stojan na dáždniky
  • polica na odkladanie drobností
  • kvalitné osvetlenie

Vešiak

 Ak máte malú chodbu, môžete ju spojiť s obytným priestorom. Dôležité však je zladiť v spoločnom priestore charakter predsieňového nábytku s ostatným nábytkom.