Nenápadné, ale luxusné miesto v srdci mesta.

Hotel LOFT Bratislava**** je situovaný priamo v centre mesta, z jeho okien vidieť do záhrad Prezidentského paláca a Úradu vlády SR. Pešo sa za pár minút dostanete na Bratislavský hrad, k Michalskej bráne, Katedrále sv. Martina či pobrežiu Dunaja.

Možno si pomyslíte, že umiestnenie hotela na takomto atraktívnom mieste nie je príliš pokojné. Ale nie, práve naopak. Hotel je schovaný v malej uličke a vďaka diskrétnemu luxusu, ktorý ponúka, je celkom nenápadný, a navyše, ponúka príjemnú, domácu atmosféru.

Návnada za „sklom“
Do hotela sa vchádza popri letnej terase Coffee & Wine baru a reštaurácii Fabrika s vlastným pivovarom, ktorý je celý za sklom, takže výrobu piva môžu sledovať ľudia z ulice i reštaurácie. Okrem skvelého čapovaného pivka si tu môžete pochutnať na domácich špecialitách, či jedlách medzinárodnej kuchyne – napríklad na obľúbenom Fabrika burgri. V bare je atmosféra komornejšia, čo oceníte pri pohári miešaného nápoja alebo niektorého z 200 druhov kvalitných vín.

Loft

Klubové kreslá
V hale pri recepcii vládne čulý ruch. Ubytovaní hostia sa tu míňajú s ľudmi, ktorí sa sem prišli dobre najesť alebo si dať pivo či iný nápoj. Poniektorí sedia v kvalitných čalúnených „chesterfieldkách“ a listujú v knihách a časopisoch z hotelovej knižnice, iní sa bavia v menších hlúčikoch. O to, aby pobyt v hoteli bol pre nich potešením s maximálnym komfortom, dbajú zamestnanci hotela.

Loft

Do posledného detailu
Pri poslednej rekonštrukcii dostal hotel retro-industriálny štýl. Všetkých 111 klimatizovaných izieb v kategóriách štandard, komfort a prémium je vybavených tak, aby hosťom ponúkli maximálny komfort a vytvorili dokonalý zážitok. Zariadenie, pripomínajúce 30-te roky minulého storočia, vám zaručí harmóniu a pohodu, vysoké, pohodlné postele zasa dokonalý spánok. Dizajn izieb nerušia dokonca ani hotelové papučky s kožušinkou, ktoré boli vyrobené v presne tom istom štýle.

Maškrta pre oči
V izbách prevládajú prírodné materiály – tehlové obklady, kov a koža, na stenách visia obrazy v čiernych rámoch s bielou paspartou, na ktorých sú zobrazené modely starých aút, fotografie filmových hviezd, známych budov… Dokonalé zladenie celého interiéru ako i vzhľad ozubených kolies s kľukami na výškové nastavenie stolíkov či industriálnych svietidiel si človek vychutnáva plnými dúškami, nakoľko dnes sa už s nimi často nestretnete.

Loft

Pýcha hotela
Okrem moderných vymožeností ako je bezplatné wifi, klíma, LCD televízor, trezor a kávovar sme ocenili zdarma dopĺňaný minibar a občerstvenie na chodbách. Mimochodom, chodby sú tiež pýchou hotela. Na každom poschodí sú zariadené inak. Vzhľad starého kina tomuto priestoru dodávajú lavice z kinosály a filmové plagáty, starú telocvičňu pripomína gymnastické náradie, na ďaľšom poschodí sú modely lietadiel či sudy piva.

Spomienka na Wilsona
K hotelu patrí aj luxusná historická časť Wilson Palace, ktorá ponúka izby zariadené v klasicistickom štýle vyššej kategórie na úrovni 5*. Názvom chcel hotel nadviazať na históriu Štefánikovej ulice ako honosného bulváru reprezentatívnej triedy, palácov bohatých mešťanov a aristokracie z prelomu 19. a 20. storočia a zároveň odkázať na krátke obdobie v dejinách Bratislavy, kedy sa po skončení 1. svetovej vojny istý čas nazývala aj Wilsonovým mestom na počesť vtedajšieho amerického prezidenta Woodrowa Wilsona, ktorý podporil úsilie Slovákov a Čechov o slobodu a demokratický štát.

Loft
Zuzana Gánóczy, Resident Manager, Loft Hotel Bratislava****

Iný svet
Tento nadštandartný hotel je úžasný tým, že akonáhle doňho vojdete, prepadne vás pocit akoby ste sa behom chvíľky premiestnili niekam ďaleko od ruchu veľkomesta. Pocítite kľud, ktorý ešte zosilnie po prekročení prahu izby, keď zistíte, že tu máte k dispozícii všetko čo potrebujete.

Zaujímavosti v okolí
• Michalská brána
• Bratislavský hrad
• Katedrála sv. Martina