Kúpeľňa

Okrem spálne patrí k obytným priestorom, ktoré si spájame s relaxom a oddychom aj kúpeľňa. Opäť dobrý dôvod na to, aby ste pri navrhovaní tejto miestnosti vynaložili všetko svoje úsilie. Ako všetko ostatné vo vašom dome, aj tieto priestory musia byť predsa funkčné a dokonale pôsobivé na našu psychiku. Inak to nebude žiadny relax a odpočinok, ale stres a panika, ktorý pri vstupe do tejto miestnosti zažijete. Skúste to inak a lepšie. Aké techniky vám tento účel pomôžu splniť a dosiahnuť, si môžete prečítať v tomto inšpiratívnom článku o modernej kúpeľni.

Obklad je základ

Pre obloženie stien v kúpeľni budete hľadať najskôr asi klasické dlaždice . Ale to nie je jediný postup, ako zaujímavým spôsobom ozdobiť steny v tejto miestnosti. Hoci už aj moderné dlaždice vás teraz môžu prekvapiť svojou rôznorodosťou, vždy to môžete vyskúšať aj inak.

Inšpirujte sa kúpeľňovým štúdiom a určite prídete na to, ktoré prvky z neho by sa mohli dobre uplatniť aj u vás doma. Dnes je to s pomocou internetových e-shopov naozaj jednoduché a pohodlné.

Dokonalý travertín

Je v súčasnosti najmodernejší elegantný obklad do kúpeľne. Jeho odolnosť proti vlhkosti, ktorej je v kúpeľni naozaj dosť, hovorí a všetko. Travertínový materiál je odolný aj proti mechanickému poškodeniu a dobre sa udržuje v čistote. Jeho inštalácia je nenáročná a ani s kombináciami si nemusíte robiť žiadne starosti. V každom prípade budete s travertínom pôsobiť moderne a vkusne.

3D dlaždice

Realizmus takýchto obrázkov, zobrazených v trojrozmernom priestore, je naozaj pôsobivý. S pomocou tohto materiálu je možné vytvoriť jedinečný dizajn interiéru. Objemové obrazy vám umožnia sa ponoriť do sveta hlbokých chladných vôd oceánu, alebo v mysli vyletieť k nebu ako fascinujúci vták.

Panely

Panelové obklady sú trend, ktorý sa v našich podmienkach zatiaľ moc nevidí, ale tiež je to jeden z jednoduchých systémov obloženia tohto priestoru. Celá plocha pôsobí elegantne a jednoliato. Problémom je, že tieto časti sú zväčša jednofarebné a s vysokým leskom, čo môže byť pri zaschnutých kvapkách vody celkom nepríjemné.

Farebné sklo

Ak chcete byť naozaj kreatívni, využite silu a vlastnosti skla. Unikátny materiál, ktorý sa v kúpeľniach využíva tiež veľmi často. Ak je farebné, určite to bude vytvárať v tomto špecifickom priestore naozaj dokonalú atmosféru. Vitráž v podobe moderného panelu je vkusným doplnkom modernej kúpeľne.

Hovorí sa, že skutočná krása je ukrytá v očiach pozorovateľa. Každý jeden z nás má ale požiadavky na eleganciu iné, čo je nakoniec aj dobré. V jednotvárnom svete by sme sa asi ale všetci dobre necítili. Ani vaša nová kúpeľňa nemusí byť takýmto priestorom, stačí si vybrať správny obklad a doplniť ho jednoduchými prvkami. Vyskúšajte to priatelia a neoľutujete.