Kúpeľňa

Okrem spálne patrí k priestorom, ktoré spájame s relaxom a s oddychom aj kúpeľňa. Ako všetko ostatné v domácnosti, aj táto miestnosť má byť funkčná a dokonalá. Aké techniky vám tento účel pomôžu splniť? Prečítajte si v tomto inšpiratívnom článku o modernej kúpeľni.

Obklad je základ

Pre obloženie stien v kúpeľni budete hľadať najskôr asi klasické dlaždice . Ale to nie je jediný postup, ako zaujímavým spôsobom ozdobiť steny v tejto miestnosti. Hoci už aj moderné dlaždice vás teraz môžu prekvapiť svojou rôznorodosťou, vždy to môžete vyskúšať aj inak. Inšpirujte sa kúpeľňovým štúdiom a určite prídete na to, ktoré prvky z neho by sa mohli dobre uplatniť aj u vás doma. Dnes je to s pomocou internetových e-shopov naozaj jednoduché a pohodlné.

Dokonalý travertín

Je v súčasnosti najmodernejší elegantný obklad do kúpeľne. Jeho odolnosť proti vlhkosti, ktorej je v kúpeľni naozaj dosť, hovorí a všetko. Travertínový materiál je odolný aj proti mechanickému poškodeniu a dobre sa udržuje v čistote. Jeho inštalácia je nenáročná a ani s kombináciami si nemusíte robiť žiadne starosti. V každom prípade budete s travertínom pôsobiť moderne a vkusne.

3D dlaždice

Realizmus takýchto obrázkov, zobrazených v trojrozmernom priestore, je naozaj pôsobivý. S pomocou tohto materiálu je možné vytvoriť jedinečný dizajn interiéru. Objemové obrazy vám umožnia sa ponoriť do sveta hlbokých chladných vôd oceánu, alebo v mysli vyletieť k nebu ako fascinujúci vták.

Panely

Panelové obklady sú trend, ktorý sa v našich podmienkach zatiaľ moc nevidí, ale tiež je to jeden z jednoduchých systémov obloženia tohto priestoru. Celá plocha pôsobí elegantne a jednoliato. Problémom je, že tieto časti sú zväčša jednofarebné a s vysokým leskom, čo môže byť pri zaschnutých kvapkách vody celkom nepríjemné.

Farebné sklo

Ak chcete byť naozaj kreatívni, využite silu a vlastnosti skla. Unikátny materiál, ktorý sa v kúpeľniach využíva tiež veľmi často. Ak je farebné, určite to bude vytvárať v tomto špecifickom priestore naozaj dokonalú atmosféru. Vitráž v podobe moderného panelu je vkusným doplnkom modernej kúpeľne. Hovorí sa, že skutočná krása je ukrytá v očiach pozorovateľa. Každý jeden z nás má ale požiadavky na eleganciu iné, čo je nakoniec aj dobré. V jednotvárnom svete by sme sa asi ale všetci dobre necítili. Ani vaša nová kúpeľňa nemusí byť takýmto priestorom, stačí si vybrať správny obklad a doplniť ho jednoduchými prvkami. Vyskúšajte to priatelia a neoľutujete.