Zdravotné problémy nikoho netešia. Vždy sa objavia nečakane a väčšina z nás dúfa, že časom odznejú aj samé, bez zásahu lekára. Keď vás však zdravotné problémy dovedú už k urológovi, netreba nič podceňovať.

Hoci urologické problémy trápia najmä mužov, na urológiu občas zavítajú aj ženy. Ženy k urológovi prichádzajú predovšetkým kvôli zápalu močového mechúra, kým muži sem chodia aj s inými zdravotnými ťažkosťami.

Kedy ísť na urológiu

Predtým, ako si rezervujete termín na urológii, je potrebné vedieť, s akými urologickými problémami sa má navštíviť toto špecializované pracovisko. Medzi najčastejšie problémy, s ktorými pacienti navštevujú urológa, patria hrčky na semenníkoch, rôzne urologické zápaly, ochorenia prostaty, problémy pri pohlavnom styku, včasná diagnostika nádorov a ochorení prostaty, liečba erektilnej dysfunkcie, predzákrokové vyšetrenia pri obriezke a liečba bolestivého zakrivenia penisu. Ak vás trápi niektorý z týchto zdravotných problémov, je lepšie hneď kontaktovať lekára a objednať sa na urológiu čím skôr. Neriešenie problémov môže mať fatálne následky na zdravie.

Bolesť panvového dna

Mnohých mužov trápia bolesti panvového dna. Intenzívna bolesť panvového dna je charakteristická, ako aj z názvu vyplýva, práve bolesťou v oblasti panvy. Jedná sa o bolesť, ktorá vzniká bez infekcie močových ciest. Mnohí muži sa sťažujú, že bolesť panvového dna im spôsobuje dokonca aj erektilnú dysfunkciu, čo tento problém ešte viac komplikuje. Liečba bolesti panvového dna musí prebiehať výlučne pod odborným dohľadom urológa. Najčastejšími dôvodmi vzniku tohto problému sú úrazy, prekonaný zápal v minulosti či neuropsychické problémy. Autor: Pixel-Shot, Foto: Shutterstock.com