Stále len pozeráte časopisy o bývaní a obdivujete krásny interiér? Páčia sa vám napríklad moderné kuchyne, retro obývačky a rustikálne spálne doplnené doplnkami a hrou so svetlom? Bez ohľadu na to, čo konkrétne sa vám páči, nemali by ste zostávať len pri snívaní.

Kedy, ak nie teraz? Na výber sú tisícky kusov zariadenia pre interiér

Nový interiér, to samozrejme nie sú len bytové doplnky a zariadenie. Dobre sa zapozerajte do fotiek z krásnych interiérov. Všimli ste si,  že sú to práve obklady, dlažby, podlaha alebo svietidlá, vďaka čomu vyzerá domácnosť v časopise tak neuveriteľne štýlovo? Presne tak, v detailoch sa ukrýva ta krása!

Dnešná doba navyše praje vylepšovaniu bývania! Ponuka zariadenia, nábytku, doplnkov aj textilu do bytu je enormne veľká a neustále sa rozširuje. Všetko sa dá navyše vybaviť z pohodlia domu vďaka online nákupu.

Problémom už dokonca nie je ani objednávanie tovaru zo zahraničia, často krát príde zásielka zo zahraničného eshopu aj skôr, ako by prišiel objednaný tovar do tuzemského obchodu.

Kde na to zobrať?

Zariadenie domácnosti, rôzne doplnky, luxusné omietky alebo štýlové svietidlá, to samozrejme niečo stojí a nejde o pritom o žiadne drobné. Nemusíte pochopiteľne kupovať len tie najdrahšie veci, no aj bežná rekonštrukcia a modernizácia obývačky bude určite stáť niekoľko tisíc Eur.

Ako to ufinancovať, ak síce máte veľkú chuť na skrášlenie interiéru, no len veľmi málo peňazí na účte? Najviac efektívnym riešením je požičať si. Úroky na úveroch atakujú historické dno, takže pôžičku ani príliš nepreplatíte.

Bežná spotrebná pôžička z banky sa dá dnes získať:

  • od 500 € až do 25.000 €
  • so splatnosťou na 6 až 96 mesiacov
  • s úrokom od 5,9 % p.a.
  • aj bez poplatku za vybavenie a predčasné splatenie
  • na čokoľvek a bez dokladovania účelu

Navyše, aby ste si mohli požičať na nové vybavenie domácnosti, nemusíte nutne navštevovať pobočku osobne a strácať čas. O úver sa dá požičať aj online a to aj pre neklientov banky.

Okrem bankových úverov sú tu aj tie nebankové, kde je situácia úplne odlišná od minulosti a na trhu pôsobia už len seriózni veritelia ponúkajúci férové podmienky. Nebanková pôžička je dostupná aj pre menšie investície, napríklad do 3.000 € a najväčším plusom týchto úverov je rýchle a jednoduché vybavenie, dokonca už aj cez internet.

Dajte si pozor na lákavé ponuky, radšej porovnávajte a počítajte!

Napriek tomu, že všetky čísla vyzerajú lákavo a ešte lákavejšia je nová sedacia súprava, krásne retro tapety alebo štýlové svietidlo s netradičným tienidlom, netreba podľahnúť hneď prvej ponuke na financovanie.

Postupovať by ste mali s rozumom:

  • najprv si vyberte nábytok, zariadenie a iné doplnky, ktoré by ste si chceli kúpiť do domácnosti
  • potom si spočítajte ich cenu a zistite, koľko si potrebujete požičať
  • porovnajte si všetky dostupné ponuky úverov a pôžičiek
  • zamerajte sa nielen na úrokovú sadzbu, ale aj na poplatky a porovnávajte ukazovateľ RPMN, čiže ročnú percentuálnu mieru nákladov
  • pri výbere si dajte pozor aj na nefinančné parametre a podmienky, napríklad možnosť predčasného splatenia, možnosť poistenia úveru alebo možnosť zmeny splátkového kalendára v prípade nečakaných výdavkov

Na porovnanie pôžičiek do najmenších detailov nemusíte navštíviť všetky banky či nebankovky. Naopak, ideálne je, ak si ich porovnáte nestranne.

Dobrým príkladom takéhoto nezávislého porovnávača je napríklad portál Hyperfinancie.sk Ten má ešte jednu veľkú výhodu: o úvery je možné priamo cez portál požiadať z pohodlia domova.

Tak čo, využijete novoročné výpredaje a zariadite si domácnosť niečím novým? Bola by škoda to nevyužiť a nespraviť si radosť. Najmä, ak si na to môžete výhodne požičať!