Už rok sa trápime s pandémiou a vyzerá to tak, že ešte nejaký čas potrvá, kým sa náš život vráti do normálu. Každý z nás v tomto období hľadá spôsob, ako sa zabaviť a zároveň tráviť voľný čas efektívne. Skvelým tipom sú športové aktivity v prírode.

Aj keď obmedzenie sociálnych kontaktov má negatívny vplyv na psychiku nás všetkých, príroda a športové aktivity v exteriéri nám pomáhajú stres z tejto nepriaznivej situácie prekonať. Cyklistika bude iste aj tento rok obľúbenou športovou aktivitou, treba sa však na ňu dostatočne pripraviť.

Tretry na bicykel

Aby sa vám dobre bicyklovalo, je potrebné mať takú obuv, ktorá uľahčí pohyb pedálmi a zabráni pádu kvôli nevhodne zvolenej obuvi. Klasické tenisky skúste nahradiť špeciálnymi tretrami. Kvalitné tretry na bicykel, napríklad Shimano tretry na bicykel, vám bicyklovanie spríjemnia a nestane sa vám, že by sa vám počas jazdy priplietli do pedálov šnúrky. Táto obuv je špeciálne určená pre cyklistov. Noha je chránená a zároveň poskytuje maximálny komfort pri šliapaní. Existujú viaceré druhy tretier. Vyberte si také, ktoré budú vyhovovať vám, pedálom a budú vyhovovať aj do daného terénu.

Prilby na bicykel

Okrem tretier si zabezpečte aj prilby na bicykel. Aj pri ich výbere je dôležité zohľadniť to, kam plánujete chodiť bicyklovať. Iné prilby budete potrebovať na jazdenie na cestách, iné zase na jazdenie v horskom teréne. Pri výbere prilby pozerajte na konštrukciu a pevnosť prilby. Zároveň by vám mala sadnúť veľkosť – prilba nesmie byť príliš veľká, ale ani tesná. Jazdenie na bicykli má množstvo pozitív. Okrem posilnenia svalstva celého tela a chudnutia, môžete tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu. V súčasnej situácii je každý pobyt na čerstvom vzduchu vítaný a preto, keď skončí zima a príde jar, vytiahnite bicykel a choďte na cyklistické túry. Autor: maxpro, Foto: Shutterstock.com