Ak v blízkej dobe plánujete realizovať nejaké rekonštrukcie aj vo vašom príbytku a okrem toho plánujete vymeniť aj starší nábytok za nový, mali by ste vedieť, akých chýb sa dopúšťate pri výbere, ale aj pri samotnom nákupe nového nábytku. Možno dúfate, že žiadnych chýb sa nedopúšťate, ale omyl, dopúšťate. Toto sú tie najčastejšie chyby.

Pozeráme len na ceny

Keď hľadáme nový nábytok a robíme si prieskum, ako prvé si všímame ceny, pričom ceny nám nepovedia akej kvality je daný nábytok. Či už si plánujete hľadať kvalitné obývacie steny, alebo vás skôr zaujíma nová kuchynský linka, nikdy, ale naozaj nikdy nehľaďte na ceny. Sú dôležité, ale nemali by rozhodovať o tom, ktorý nábytok uprednostníte. Kvalita je omnoho dôležitejšia.

 

Neveríme odporúčaniam svojich známych

A práve pritom oni nám vedia najlepšie poradiť. Majú skúsenosti s nábytkárskymi obchodmi a môžu nám odporučiť konkrétnych výrobcov, ale môžu nám poradiť aj v tom, ktorým nábytkárskym obchodom sa máme vyhýbať. Nábytok si môžete pozrieť u svojich známych na vlastné oči. Môžete si ho ohmatať, poprípade prirovnať k vzorke podlahy z vášho bytu. Myslite na to, že nikto vám nedokáže viac poradiť, ako vaši príbuzní. Ak napríklad potrebujete postele z masívu, ale neviete si vybrať výrobcu, možno vám poradia, kam ísť a kam naopak nie.

 

Farebné prevedenie nábytku neprispôsobujeme farbe podlahy

Farebné prevedenie konkrétneho nábytku si môžete vyberať podľa toho, aké sa vám páči, ale len v tom prípade, ak s nábytkom meníte aj podlahu. Ak máte tmavé podlahy a kúpite si tmavý nábytok, výsledný efekt nebude taký, ako ste si predstavovali. Všetko bude splývať.

Odporúčame vám preto brávať si vždy so sebou vzorku podlahy, aby ste si podľa toho mohli vybrať aj nábytok do konkrétnych izieb.