byst

V  pôvodnom byte bolo už všetko v opotrebova- nom stave a preto sa dizajnér Michal Skrak, rozhodol pre kompletnú rekonštrukciu. Okrem výmeny kuchynskej linky a nábytku pozmenil i dispo- zíciu bytu odstránením malého múrika vo vstupnej chodbe a spojením kuchyne s obývačkou.

Pekný výhľad

Majstri sa najskôr pustili do kuchyne. Po vyprataní pôvodného zariadenia ju vymaľovali bielou farbou aby pôsobila opticky väčšia a rovnakú farbu, okrem horných skriniek, vybrali aj pre kuchynskú linku. Michal chcel domácej pani dopriať pri umývaní aj pekný výhľad, preto drez umiestnil pod okno.

Bez hluchých miest

Zariadenie kuchyne je vyriešené veľmi prakticky. Hneď pri vchode je čiastočne priehľadná skrinka oddeľujúca kuchyňu od chodby a za ňou nasleduje veľká chladnička. Na čelnú stenu umiestnil dizajnér sporák s dostatkom miesta z oboch strán a miestom na odkla- danie v spodných aj vrchných skrinkách.

V jednom kuse

Pracovná doska s imitáciou mramoru súvisle pokraču- je pod oknom a končí „za rohom“ v podobe barového pultu, za ktorým sú tri štýlové barové stoličky. Materiál pracovnej dosky je nenasiakavý a jeho výhodou je aj to, že sa dá pekne pospájať bez viditeľných spojov.

interier

Zostava z trojuholníkov

Priestor medzi kuchynskou a spoločenskou časťou Michal oddelil bielou zostavou z dreva poskladanou z políc, ktoré vytvárajú trojuholníky. Slúži nielen na odkladanie kníh, dekorácií a iných drobností, ale je aj pekným dizajnovým prvkom bytu.

Rozdelená na tretiny

Jedáleň je súčasťou obývačky. Tvorí ju masívny stôl s viditeľnou štruktúrou dreva a štyri pohodlné stoličky, ktoré majú rovnaký poťah ako barové. Zaujímavo pôsobí stropné svietidlo nad stolom zložené z desiatich „svetlometov.“ Pri stene pyšne stojí vysoká skrinka, ktorej vrchná časť je otvorená, stredná disponuje sklenenými dvierkami a spodná má plné dvierka.

Všetko spolu ladí

Pri výbere rohovej sedačky dizajnér Michal riešil okrem kvality aj farebnosť. Spolu s Dominikou vybrali kráľovskú modrú, ku ktorej sa hodí tapeta s jemnými prúžkami na stene i závesy s orálnym vzorom. Aby izbu ešte viac zútulnili, doplnili ju vankúšmi s retro obliečkami.

Čo to je?

Ku tienidlám lámp sú farebne zladené aj nohy konferenčného stolíka, ktoré pripomínajú odkvapové rúry. To však nie je jediný zaujímavý prvok bytu. Aj kovová dekorácia nad sedačkou svojim geometrickým tvarom a misa na ovocie z betónu, tváriaca sa ako drevená, všetkých upúta.

Dosť miesta pre všetkých

I keď celý interiér na prvý pohľad vyzerá jednodu- cho, ukrýva v sebe mnohé tajomstvá, vďaka ktorým je v byte dosť miesta nielen pre rodičov Dominiky, ale aj pri oslavách, keď sa v ňom zíde celá rodina alebo priatelia.

interier