Château Rúbaň - foto Zoltán Bartal

V júni bude Baumit Slovensko hostiteľom dôležitého podujatia – vyhlásenia výsledkov medzinárodnej súťaže Baumit Life Challenge 2018. Po Viedni a Madride bude hostiteľským mestom práve Bratislava,  ktorá privíta na slávnostnom galavečeri 14. 6. 2018 v Redute viac ako 500 hostí z 27 krajín Európy.

Medzi pozvanými sú renomovaní architekti, investori a Baumit partneri. Súťaž prezentuje najkrajšie fasády objektov prihlásených krajín v 5-tich súťažných kategóriách. V silnej konkurencii prihlásených objektov ocení medzinárodná porota tie najlepšie diela. Bratislava je domovským mestom jednej z najúspešnejších a najambicióznejších Baumit krajín v koncerne. Preto nebolo veľkým prekvapením, že Baumit Slovensko získala s projektom „Materská škôlka Limbach“ od architektov Rezníka a Poláka, z architektonického ateliéru architekti.sk, hlavnú cenu Life Challenge Award 2016. Príbeh tak pokračuje a hlavná trofej súťaže putuje zo západu naspäť do srdca Európy, preto sa slávnostný galavečer odohrá tentokrát práve na Slovensku.

5 kategórií a 1 špeciálna cena

Mottom tohtoročnej súťaže Life Challenge 2018je “Štruktúra podporuje dizajn”. Popri  kategóriách, ktorými sú Rodinný dom, Bytový dom, Nebytová stavba a kategóriách Zateplený objekt a Renovácia historických objektov, dostane aj v tomto roku zvláštnu cenu v špeciálnej kategórii “Štruktúra podporuje dizajn” objekt s mimoriadnou fasádnou štruktúrou.

Poznáme nominácie

Súťaž Life Challenge 2018 sa dostáva do svojej záverečnej fázy. O titul európskej Fasády roka 2018 sa uchádzalo celkom 325 objektov z 26 krajín.  Medzinárodná 12-členná porota vybrala na shortlist súťaže 36 finalistov, medzi ktorými získalo Slovensko 3 nominácie.V kategórii Bytový dom Nové Terasy II Košice od architektov Vallo Sadovsky Architects, v kategórii Nebytová stavba administratívna budova Interpharm Bratislava z ateliéru ALEXY&ALEXY, a v kategórii Štruktúra podporuje dizajn Vináreň & Penzión Château Rúbaň z architektonického ateliéru GRAPHITE.

 

Nové Terasy - foto Tomáš Manina
Nové Terasy II Košice – foto: Tomáš Manina
INTERPHARM - foto Soňa Sadloňová
Interpharm Bratislava – foto: Soňa Sadloňová
Château Rúbaň - foto Zoltán Bartal
Vináreň & Penzión Château Rúbaň – foto: Zoltán Bartal

 

Váš názor nás zaujíma!

Popri odbornej porote chceme poznať aj váš názor a vďaka nemu udeliť Cenu verejnosti 2018. Ak ste sa rozhodli zaregistrovať do online hlasovania, budete automaticky zaradený do súťaže. Výherca – vybraný náhodným generátorom čísel, vyhrá účasť pre 2 osoby na slávnostnom galavečeri spojenom s odovzdávaním ocenení Life Challege Award 2018, vrátane slávnostnej večere dňa 14. júna 2018v bratislavskej Redute. V cene sú zahrnuté aj letenka a ubytovanie na 2 nocipre 2 osobyv peknom 4-hviezdičkovom hoteli v Bratislave. Výherca bude informovaný prostredníctvom e-mailu.

Využite svoju šancu! Verejné hlasovanie končí 3. mája 2018 o 12.00 hod.

 

Všetky informácie o súťaži LifeChallenge 2018, o prihlásených objektoch, fotografie a detaily o porote nájdete na www.lifechallenge.baumit.com!