Prvý jarný mesiac tohto roka je tu a my pomaly, ale isto začíname schovávať zimnú obuv do škatúľ od topánok. Jarné počasie býva premenlivé, preto netreba nič podceniť a okrem oblečenia je potrebné z topánkovníkov vybrať aj kvalitnú obuv.

Obuv sa má hodiť nielen k outfitu, ale má aj ochrániť pred premenlivým jarným počasím. Akú dámsku obuv vynosíte najviac počas jari?

Dámske poltopánky

Poltopánky sú veľmi obľúbená dámska obuv, ktorá sa nosí na jar. Keď sa oteplieva, slnko hreje, máme chuť mať na nohách pohodlnú obuv, v ktorej sa chodidlá nebudú potiť, ale zároveň v nich bude noha pevná. Poltopánky môžu byť elegantné, aj so športovým nádychom. Moderné dámske poltopánky odporúčame kupovať v rôznych farbách. Počas jari však najviac vynosíte klasické čierne, béžové či jemné ružové poltopánky. Môžete ich nosiť k slim fit džínsom, roztrhaným džínsom, ale aj ku kulotkám, chinos nohaviciam a aj k dámskym áčkovým či plisovaným sukniam. Jedná sa o univerzálne dámske topánky, ktoré môžete nosiť od skorej jari, až do neskorej jesene. Ak teda chcete vedieť, ktorú obuv vynosíte v jarnom období najviac, určite to budú dámske poltopánky.

Dámske tenisky

Dámske tenisky už nie sú iba účelová obuv a nenosia sa len k športovým teplákom či k legínam. Môžete ich kombinovať s predĺženými dámskymi sakami, s pletenými kardigánmi a môžete ich nosiť aj k šatám či k sukniam. Najviac ale vyniknú práve s džínsami. Na jar odporúčame okrem dámskych poltopánok nosiť aj dámske tenisky. Nové dámske tenisky teraz máte možnosť objednať dokonca aj cez internet. Ak hľadáte obuv, ktorú by ste počas jari najviac využili, určite vytiahnite z topánkovníka práve dámske poltopánky a tenisky. Ak túto obuv nemáte, alebo je obnosená, využite možnosť objednať si lacnejšiu obuv cez internet. Viaceré e-shopy dnes ponúkajú výrazné zľavy. Pripravte sa na jar čím skôr a doprajte vašim nohám maximálne pohodlie. Autor: Sabelnikova Olga, Foto: Shutterstock.com