Asi každý by chce bývať v útulnej domácnosti, ktorá je moderná a praktická zároveň. V tom prípade je ale nutnosťou sledovať trendy a dizajnové vychytávky.

Materiálom roka bude mosadz, tajným tromfom striebro

V periodickej tabuľke interiérových prvkov bola v poslednom období na vedúcich priečkach meď. Jej obľúbenosť ale, zdá sa, dosiahla strop. Kráľ je mŕtvy, kto nastúpi na jeho trón? Zdá, že by to mohla byť mosadz a doplnky v tomto prevedení. Naším tajným tromfom je však striebro – jeho použitie v domácnosti bude nie len v roku 2018 naozaj in!

Poľudštenie pretechnizovaného sveta

Zdá sa vám, že moderná doba je príliš pretechnizovaná? No, nezdá, ona taká naozaj aj je. S rastúcim počtom aplikácií a obrazoviek si však čoraz viac začíname uvedomovať, že toto nie je pre človeka prirodzený svet. Veď ten je niekde úplne inde, v prírode. Smart-domov ako chytré riešenie neodvrhujeme, len tvrdíme, že v domácnostiach narastá trend používania organických materiálov hand-made ozdôb s výrazným charakterom a osobitosťou.

Menej je viac

Javí sa vám tento výrok ako prázdna fráza? Možno, ale v interiérovom dizajne sa jedná o čoraz výraznejší trend, ktorý získava na sile. Jednoduchosť, minimalizmus a koniec prezdobeným domácnostiam! Doba je rýchla a kladie dôraz na praktickú stránku veci, čomu sa prispôsobuje aj vybavenie interiérov. Čisté, jasné a jednoduché línie – vyberte si podľa tohto kľúča aj kvalitné fototapety na stenu do domu. Je to štýl, ktorý sa páči, no zároveň aj nutnosť.

Čím nahradiť bielu a sivú?

Celý interiér v bielej farbe? Nežijete predsa v laboratóriu…K moderným interiérovým riešeniam určite nepatria len biela a sivá. Namiesto nich ľudia čoraz viac siahajú po teplých, bohatých odtieňoch hnedej, čiernej, zelenej alebo červenej farby. V detských izbách sú veľmi trendovou záležitosťou farebné detské nálepky na stenu so zvieratkami.